Limonata Standı Açtığı İçin Ceza Kesilen 5 Yaşındaki Kıza İş Teklifi Yağdı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Değişik Kategorisi için tarafından 27 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Limonata Standı Açtığı İçin Ceza Kesilen 5 Yaşındaki Kıza İş Teklifi Yağdı

Hepimiz çoğu yabancı filmde görmüştürüz bu olayı. Çocuklar, kasabalarında limonata standı açıp harçlıklarını çıkarırlar. Hatta bu tarz satışlar gerçekleştirip, işi büyütüp milyoner olan çocuklar dahi var. Ama bu sefer öyle olamadı.

İşletme profesörü Andre Spicer, kızının ısrarı üzerine Londra’nın doğusunda düzenlenen Lovebox Festival’inin dışında stant açmasına izin vermiş.

Kızcağız daha doğru düzgün satış gerçekleştiremeden Tower Hamlets belediye yetkilileri 5 yaşındaki kıza gerekli izinleri olmadığı için 150 sterlin ceza kesmiş.

Andre Spicer, ceza kesilirken zabıtanın neden ceza kestiklerine dair uzun bir metin okuduğunu ve kızının o anda ağlamaya başladığını anlattı:

“Kızım bana sarıldı ve ‘Baba, baba, ben çok kötü bir şey yaptım’ diye ağlamaya başladı. Bunun üzerine eşyalarımızı topladık ve eve döndük.”

Olayı sosyal medyadan paylaşan adam, bir anda gündem oldu. Tabi bunun üzerine Tower Hamlets Belediyesi özür diledi ve cezayı iptal etti. Belediye, “Kanunları uygulayanların sağduyuyla hareket etmesini isteriz. Bu sefer bunun böyle olmadığını görüyoruz” dedi.

Bu olay bu kadar konuşulunca tabi ki diğer festivaller ve şirketler viral reklam fırsatını kaçırmadı. Küçük kıza iş teklifleri yağdı. Andre Spicer konu hakkında: “Onlarca festival, Pazar ve işyeri bize limonata standı açmamızı teklif etti. Umarım bu teklifleri limonata standı açmak isteyen diğer kişilere de yollarlar” dedi.

İlginizi Çekebilir