Mahkemelerden Oyun Hilesi Yayınlayan Sitelere Ceza! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Oyun Kategorisi için tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Mahkemelerden Oyun Hilesi Yayınlayan Sitelere Ceza!

İzmir Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi, oyun dünyasını fazlasıyla ilgilendiren bir karar verdi. Türkiye’de ilk kez oyun hilesi yayınlayan 3 tane web sitesine erişim engeli ve tazminat cezası verildi.

Mahkemeden oyun hilesi satanlara rekor ceza

İlk kez 3 tane web sitesine büyük bir tazminat cezası verildi. Halâ süren davada, davalılara 185 bin 923 TL maddi, 20 bin TL‘de manevi tazminat cezası verildi ve web siteleri kapatıldı.

Ülkemizde de oyun sektörünün gün gün gelişerek büyümesi, hile yapanlara yol açıyordu. Mahkemenin bu kararı, hile yapan ve şu ana kadar ceza yemeyenler için ders niteliğinde oldu.

oyun hilesi

Artık oyun dünyasında hile yapmaya çalışanlar için biraz geri plana çekilme dönemi geldi. Hileciler illaki bir yol bulur yapar ve yayınlarlar ama, bu mahkeme kararı onları biraz susturmaya yetecektir. Ülkemizde oyun sektörü adına büyük bir adım atılmış oldu. Ülkemizde oyun hilesi yapanlar yüzünden oyunlarda kullanıcı düşüşü yaşanmaktaydı.

Umarız ki oyun hilesi döneminde bir sona gelinmiştir. Herkesi adaletli bir oyun oynamaya teşvik ederek rahat rahat oynayabiliriz.