• Mark Zuckerberg ve Elon Musk Sosyal Medyada Atıştı

  Sosyal Medya Kategorisi için tarafından 26 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  43

  Bir tarafta modern sosyal ağın kurucularından Mark Zuckerberg, diğer tarafta sözde İronman lakaplı elektrikli araç devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk. Bu iki isim sosyal medyada orta düzeyde bir atışma gerçekleştirdi. Ama teknolojinin devleri oldukları için bu atışma çok fazla abartılarak medyaya yansıdı.

  Mark Zuckerberg ve Elon Musk, kendilerine yakışan bir konu olan yapay zeka hakkında tartıştılar.

  Tartışmanın fitilini sosyal çocuk Mark Zuckerberg ateşledi

  Mark Zuckerberg, Pazar günü bir canlı yayın gerçekleştirdi ve Elon Musk’ın -yapay zeka insanlık için en tehlikeli şey, yasa çıkartılmalı- ifadeleri ile ilgili şunları söyledi; “Bu konuda oldukça güçlü tahminlerim var. İyimserim. Bence insanlar kendi kıyamet senaryolarını hazırlamaya çalışıyorlar. Anlamıyorum, gerçekten bu düşüncelerin çok olumsuz ve bazı yönlerden sorumsuzca olduğunu düşünüyorum” .

  • Ki bu konuda Mark’a kesinlikle katılıyoruz. Elon Musk çok pohpohlanınca biraz şımardı. Medyatik açıklamaları çok yapar oldu. Bu nedenle biz bu Civil War’da kesinlikle Mark’ın yanındayız 😀

  Bu açıklamadan sonra Elon Musk’dan karşı tepki gecikmedi

  Mark Zuckerberg’ün bu çıkışına net bir cevap veren Elon Musk, resmi Twitter hesabından “Mark ile bunu konuştum. Kendisinin konuyla ilgili anlayışı sınırlı” dedi.

  Tartışma Mark Zuckerberg ile devam edeceğe benziyor. Biz tarafımızı seçtik, izliyoruz. 🍿👨‍💻

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  43

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar