Masonlar İsyan Etti: Ayrımcılığa Uğruyoruz — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Masonlar İsyan Etti: Ayrımcılığa Uğruyoruz

İngiltere Birleşik Büyük Locası Başkanı Dr. David Staples, ‘ayrımcılığa neden olmadıklarını, ayrımcılığa uğradıklarını’ söyledi.

İngiltere’deki masonların üstadı; üyelerinin devlete sızdığını, reformları engellendiğini vb. iddiaları reddetti.

Görevinden yeni ayrılan İngiltere Polis Federasyonu eski başkanı Steve White, Masonların İngiliz polisi içinde örgütlendiklerinden, polis reformunu engellediklerinden, teşkilat içindeki reformu engelleyip, kadın ve etnik azınlıklardan polislerin yükselişine set çektiğinden şüphelendiğini söylemişti.

Mason Staples konu hakkında:

“İnsanlar hem kamusal alanda hem de sosyal yaşamda ayrımcılığa maruz kaldıklarında, masonlar onları localarında eşit insanlar olarak bağrına bastı. Bundan çok gurur duyuyoruz. Masonların bugün açıktan ayrımcılığa uğraması ve üyelerimizin birçoğunun bundan dolayı üyeliklerini gizli tutmak zorunda kalması bir utançtır.

“Polis Federasyonu veya başka bir yerdeki bir reformun, masonların örgütlü bir yapısı tarafından engellendiği düşüncesi komiktir. Polislerin ve herhangi bir alandan başka birilerinin Mason olmaması içinse kesinlikle hiçbir neden yoktur.

“Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 2001 ve sonra da 2007 yılında Masonların gizli ya da yasadışı bir örgütlenme olmadığına hükmetmiştir.”

açıklamasında bulundu.

Kaynak: 1