• Masonlar İsyan Etti: Ayrımcılığa Uğruyoruz

  Dünya Kategorisi için tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın

  İngiltere Birleşik Büyük Locası Başkanı Dr. David Staples, ‘ayrımcılığa neden olmadıklarını, ayrımcılığa uğradıklarını’ söyledi.

  İngiltere’deki masonların üstadı; üyelerinin devlete sızdığını, reformları engellendiğini vb. iddiaları reddetti.

  Görevinden yeni ayrılan İngiltere Polis Federasyonu eski başkanı Steve White, Masonların İngiliz polisi içinde örgütlendiklerinden, polis reformunu engellediklerinden, teşkilat içindeki reformu engelleyip, kadın ve etnik azınlıklardan polislerin yükselişine set çektiğinden şüphelendiğini söylemişti.

  Mason Staples konu hakkında:

  “İnsanlar hem kamusal alanda hem de sosyal yaşamda ayrımcılığa maruz kaldıklarında, masonlar onları localarında eşit insanlar olarak bağrına bastı. Bundan çok gurur duyuyoruz. Masonların bugün açıktan ayrımcılığa uğraması ve üyelerimizin birçoğunun bundan dolayı üyeliklerini gizli tutmak zorunda kalması bir utançtır.

  “Polis Federasyonu veya başka bir yerdeki bir reformun, masonların örgütlü bir yapısı tarafından engellendiği düşüncesi komiktir. Polislerin ve herhangi bir alandan başka birilerinin Mason olmaması içinse kesinlikle hiçbir neden yoktur.

  “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 2001 ve sonra da 2007 yılında Masonların gizli ya da yasadışı bir örgütlenme olmadığına hükmetmiştir.”

  açıklamasında bulundu.

  Kaynak: 1

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar