Münir Özkul'a Veda... — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 7 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Münir Özkul’a Veda…

Türk sinemasının ünlü isimlerinden olan Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ nde cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından cenaze namazı kılınarak Bakırköy Mezarlığı’ na defnedildi.

Cenaze törenine birçok ünlü ismin yanında Başbakan Binali Yıldırım da katıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise: “Türk meddah, sinema ve tiyatrosuna büyük katkıları olan Sayın Münir Özkul’un vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma yüce Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. “diyerek taziye mesajı gönderdi.

Törende konuşma yapan kızı Güner Özkul: ” Bu salona ilk kez 40 yıl önce babamı izlemeye geldim. “ sözleri ile herkesi duygulandırdı.

Münir Özkul’ un eski eşi olan Suna Selen ise: “Ben Münir Bey ile 40 sene önce ayrıldım. Tabi ki Türk tiyatrosu için önemli bir insandı. Ama şunu da söylemeliyim çok şanslı bir insandı böyle bir melekle birlikte olduğu için. Aslında Umman Hanım hepimizin şansıydı, hepimiz biliyoruz ona ne kadar iyi baktığını.” 

İlginizi Çekebilir