NASA 187 Bin Dolara 'Gezegen Koruyucusu' Arıyor! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Değişik Kategorisi için tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı.

NASA 187 Bin Dolara ‘Gezegen Koruyucusu’ Arıyor!

Tıpkı Galaksinin Koruyucuları filminden fırlamış gibi, NASA‘da yılda 124 bin ile 187 bin dolar arasında maaş ile ‘Gezegen Koruyucusu’ arıyor.

Uzaydan gezegenimize gelebilecek herhangi bir hastalığa karşı ve uzay araştırmaları süreci içerisinde gezegen ve uydu zararlarını önlemek için ‘Gezegen Koruyucusu’ pozisyonunu açtı. Mars‘a gitme konusunda cepleri delik olan NASA, bu görev için büyük bir miktarda bütçe ayırmış durumda. Zaten bu iş için büyük bir bütçe ayırmaları, durumun hassasiyetini kavramaya yardımcı oluyor.

NASA’da uzaylı çekincesi yok tabii

nasa

Stephen Hawking gibi bilim insanlarının, şu sıralar uzaylı çekincesi artmaya başladı. Olayın Dünya çapında ismi olan Anonymous hacker grubuyla da ortaya iddia atmasıyla, insan bir adım istemeden geriye gidiyor.

‘Gezegen Koruyusu’nun NASA’daki iş tanımı, kimyasal evrim ve güneş sistemindeki yaşamın kökenleri ile ilgili bilimsel çalışmayı desteklemek olarak geçiyor. Başvurular 14 Ağustos‘ta sona erecek. Pozisyona dair daha geniş kapsamlı bilgi ve başvuruyu buradan yapabilirsiniz.