Onlarca Kadını Ölümle Kucaklaştıran O Parlak Gülümseme, Yakışıklı Seri Katil: Ted Bundy — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

İçerik Kategorisi için tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Onlarca Kadını Ölümle Kucaklaştıran O Parlak Gülümseme, Yakışıklı Seri Katil: Ted Bundy

Ted Bundy, tüm zamanların en çarpıcı seri katili olduğu gibi aynı zamanda da Amerika’nın ilk seri katilidir. ‘Seri katil’ terimi ilk onun için kullanılmıştır. Peki Ted Bundy kimdir? Gelin tanıyalım…

Amerika’nın ilk seri katili olarak bilinen ve aynı zamanda bir tecavüzcü olan Ted Bundy 24 Kasım 1946 tarihinde Amerika Birleşik Devletlerinin Vermont Eyaletinin Burlington şehrinde doğmuştur.

Babasının, onu ve annesini terk etmesi olayının ardından yıllar sonra annesinin de kendisini terk edip ortadan kaybolması dolayısıyla sorunlu ve zor bir çocukluk geçirmiştir.

Yaşadığı büyük ailevi sorunlardan sonra Bundy, uzun yıllar boyunca ablasını annesi, eniştesini ise babası olarak bilmekteydi.

Okul hayatı boyunca aşırı derecede içine kapanık bir çocuk olan ve arkadaşları ile ciddi sorunlar yaşayan Ted Bundy buna rağmen derslerdeki başarısı göz önüne alındığında, sınıfının hatta okulunun hep en iyileri arasında yer alıyordu.

Ted Bundy, liseyi derece ile bitirdikten sonra Utah Üniversitesi Hukuk Fakültesinden davet mektubu aldı ve bu daveti kabul etti. Daha sonra uzun yıllar siyasetle ilgilenen Ted Bundy, Cumhuriyetçiler kanadında yer aldı. Herkes onun iyi bir siyaset adamı olacağını düşünüyordu fakat Bundy hayatını başka alana yönlendirdi.

Amerikanın ilk seri katili olan Ted Bundy, 1974 yılından 1978’e dek Utah’tan Colorado’ya, Washington’dan Florida’ya yediden fazla eyalette cinayet işledi.

Üniversite döneminde 120’den fazla kadını öldürüp; tecavüz ederken, şiddette sınır tanımadı. Bu 120 cinayetin sadece 36’sının Bundy tarafından işlendiği ispat edilebildi. Bunda kendi itirafı önemli rol oynadı. Ünlü seri katilin cinayetleri işlerken farklı aletler kullanması ise hekesi şaşırtmayı başardı. Bunlar; levye, buz kıracağı, kelepçe, metal boru ve kadın çorabıydı.

Ted Bundy kurbanlarını yakışıklılığını kullanarak çekiciliği ile savunmasız bırakırdı, kimse onun bunları yapacağını tahmin dahi etmezdi. Bunun nedeni ise çalışkan sevimli bir üniversiteli genç olmasıydı.

Ted Bundy, kurbanlarını çoğu kez koltuk değneği numarasi ile kandırmayı başarmıştı. Bundy üniversite yıllarında ayağını incitmişti, koltuk değneği ile yürürken bir yandan da kitaplarını arabasına taşımaya çalışan bu sevimli genci gören kızlar ona yardım etmeye çalışıyordu.

Kendisine yapılan bu yardımın ardından Ted Bundy, kurbanlarını ıssız bir yere götürerek önce onları öldürür ardından ise tecavüz ederdi. Bundy’e göre kızlar güvenilmez birer şeytandı. Yalancılardı ve erkekleri kullanırlardı. Annesi onu terk etmiş ablası ise onu uzun yıllar boyunca kandırmıştı. Ted ise yaşadıklarının intikamını tüm kadınlardan alıyordu.

Bundy için ülke çapında aramalar başladı, o ise güçlü zekası sayesinde her defasında sahte kredi kartları ve faturalar kullanarak polisleri atlatmayı başarıyordu.

Ted Bundy birkaç kez şüpheli sıfatı ile polis tarafından göz altına alındı fakat her seferinde hukuk bilgisi ve keskin zekası sayesinde kendini aklamayı başardı. Daha sonra yakalanıp, tutuklanmasına rağmen sonra hücresinin tavanını delerek kaçmayı başardı.

1978’de Florida Eyalet Üniversitesinde okuyan Lisa Levy ve Margaret Bowmanı vahşice öldürüp tecavüz etti ve kimseye görünmeden olay yerinden uzaklaştı. Fakat bu sefer ufak bir detayı atlamıştı. Kurbanın kalçasında bulunan ısırık izi Bundy’nin dişleri ile örtüşüyordu ve bu Ted Bundy’nin yakayı ele vermesini sağladı.

Yaşanılan bu olaydan sonra savunmasını bizzat kendisi hazırlayan ünlü seri katilin idamına karar verildi. Temyiz süreci yaklaşık 10 yıl sürdü. Bu süreçte tüm yaşanılanlara rağmen Ted Bundy hayranları tarafından onlarca mektup aldı, hatta bazı mektuplar evlilik teklifi içeriyordu.

Her şeye rağmen onlarca kadını kandırmasını sağlayarak ölümlerine sebep olan o gülümseme, 24 Ocak 1989 tarihinde elektirikli sandalyede son buldu.

İlginizi Çekebilir