Yaptığı Sanatsal Pastalar Onu Meşhur Etti: 'Pastacılar Kralı' Lakaplı Buddy Valastro — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Eğlence Kategorisi için tarafından 26 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı.

Yaptığı Sanatsal Pastalar Onu Meşhur Etti: ‘Pastacılar Kralı’ Lakaplı Buddy Valastro

Yüzüne aşina olduğumuz bu adam kim? Gelin, beraber tanıyalım.

Muhtemelen bazılarınız onu TLC’de sunmuş olduğu Cake Boss isimli televizyon programından tanıyorsunuz.

Buddy Valastro, baba mesleği olan pastacılığı küçük yaştan beri sürdüren ve Carlo’s Bake Shop pastanelerinin varisi olan İtalyan asıllı bir Amerikalı.

Valastro, pastacı olan babasını 11 yaşındayken kaybettikten sonra babasının mesleğini devralmış ve 1964’ten beri ailesine ait olan Carlo’s Bake Shop’un başına geçerek onu çok daha ileriye götürmüş.

Pastanenin ismindeki Carlo ise pastaneyi 1910 yılında kurmuş olan Carlo Guastaffero’dan geliyor.

Muazzam bir pastacı olmanın yanında çok başarılı bir aşçı ve 3 çocuk babası olan Buddy, Cake Boss dışında iki ayrı programla daha TLC ekranlarında yer alıyor: Kitchen Boss ve The Next Great Baker.

Kitchen Boss programında leziz tarifler verip mutfaktaki hünerini konuşturuyor.

The Next Great Baker adlı yarışmada ise geleceğin Buddy Valastrosunu seçiyor ve kazanan kişiye Carlo’s Bake Shop ekibinin bir parçası olmayı vaat ediyor.

Sunduğu program Cake Boss’a gelelim, yani Türkçe ismiyle Pastacılar Kralı, TLC ekranlarında yer alan bir Amerikan televizyon programı.

Bu program, Hoboken’de yer alan Carlo’s Bake Shop adlı aile işletmesinin içinde olup bitenleri ekranlara yansıtıyor da diyebiliriz aslında.

Başta Buddy Valastro ve onun kız kardeşleri olmak üzere ailenin pek çok üyesi Cake Boss ekibinin içinde yer alıyor.

Bu ekip, Cake Boss’ın her bir bölümünde aldıkları sipariş üzerine yeni bir pasta yapıyor.

Program, yalnızca gözlere şenlik pastalarla da kalmıyor; bizleri, Cake Boss ekibinin şamata dolu muhabbetleriyle buluşturarak bambaşka bir hâl alıyor. Ablalar, teyzeler, amcalar derken ortaya hem çok samimi hem de çok eğlenceli bir ortam çıkıyor haliyle.

Bu programın bu kadar popüler olması pek de tesadüf değil anlayacağınız.

Hatta programın popülaritesi öyle bir seviyeye ulaşmış durumda ki Valastro ailesi programla beraber Amerika’nın farklı yerlerinde 12 tane daha dükkan açmışlar.

Ana şubenin bulunduğu Hoboken’e sırf Carlo’s Bake Shop için gelen turistlerin sayısı ise oldukça fazla.

Hatta öyle ki pastanenin bulunduğu caddenin adı “Carlo’s Bakery Way” olarak değiştirilmiş.

Siz de Pastacılar Kralı Buddy Valastro hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onun programlarını izlemek isterseniz TLC kanalının internet sitesinden yayın akışına göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir