Recep Tayyip Erdoğan'ın Oğlu Ahmet Burak Erdoğan Kimdir? — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Genel Kategorisi için tarafından 26 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Oğlu Ahmet Burak Erdoğan Kimdir?

Siyasilerin kendileri gibi aileleri de kamuoyu tarafından mercek altında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında oğulları ve kızları tabi ki kamuoyu tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda Erdoğan’ın en büyük oğlu Ahmet Burak Erdoğan hakkında bilgiler vereceğiz.

Burak Erdoğan kimdir?

Ahmet Burak Erdoğan

Burak Erdoğan, 4 Temmuz 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ahmet Burak Erdoğan’ın kardeşleri Bilal Erdoğan(d.1980), Sümeyye Erdoğan(d.1985), Esra Erdoğan(d.1981)’dır.

Burak Erdoğan’ın eşi ve çocukları

Burak Erdoğan, 23 Şubat 2001 tarihinde Sema Ketenci ile evlendi. Sema Ketenci, Rizeli Ketenci ailesinin kızı. Sema Ketenci, Burak Erdoğan’ın İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı. 

Burak Erdoğan – Sema Erdoğan çiftinin tek çocukları var.

Burak Erdoğan’ın mesleği

Ahmet Burak Erdoğan armatörlük mesleğini icra etmektedir.

Ahmet Burak Erdoğan amcası Mustafa Erdoğan ve halasının eşi Ziya İlgen ortak olarak 10 Nisan 2006’da Turkuaz Denizcilik adlı şirketi satın aldı, şirketin ismini de Bumerz Denizcilik olarak değiştirdi. Burak Erdoğan, daha sonra ortakları olan amcası ve halasının eşinden ayrı olarak 19 Ocak 2007 tarihinde Mecit Mert Çetinkaya ile yüzde 50 hisseyle ortak MB Denizcilik Taşımacılık Limited Şirketi’ni kurdu. MB Denizcilik ilk olarak Hasan Doğan’ın sahibi olduğu Gürgem Denizcilik’ten 95 metre uzunluğunda olan Safran 1 adlı yük gemisini satın aldı.

Burak Erdoğan ardından, 2012 yılının başlarında 2. gemisi olan 170 metre uzunluğunda, 23 metre genişliğindeki kuru yük gemisi Sakarya’yı satın aldı. Burak Erdoğan geçen yıllarda şirketin yüzde 99 hissesini ortağı Mecit Mert Çetinkaya’dan satın aldı. Burak Erdoğan, Safran 1 ve Sakarya gemilerinin ardından G. İnebolu, Cihan, Bosna ve Pretty adlı gemileri de filosuna dahil etti.