Recep Tayyip Erdoğan’ın Oğlu Necmettin Bilal Erdoğan Kimdir? — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Genel Kategorisi için tarafından 26 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Oğlu Necmettin Bilal Erdoğan Kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olduğu için kendisi gibi ailesi de doğal olarak göz önünde bulunuyor. Bu içerikte Erdoğan ailesinin belki de en medyatik üyesi olan Necmettin Bilal Erdoğan hakkında bilgi vereceğiz.

Bilal Erdoğan kimdir?

Necmettin Bilal Erdoğan, 23 Nisan 1980 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Necmettin Bilal Erdoğan’ın kardeşleri Ahmet Burak Erdoğan(d.1979), Sümeyye Erdoğan(d.1985), Esra Erdoğan(d.1981)’dır.

Bilal Erdoğan’ın eşi ve çocukları

Bilal Erdoğan ve Reyyan Erdoğan.

Bilal Erdoğan, 28 Eylül 2004 tarihinde Reyyan Uzuner (1986) ile evlendi. Çiftin nikah şahitliklerini İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Arnavutluk Başbakanı Fatos Nano yaptı.

Bilal Erdoğan – Reyyan Erdoğan çiftinin Ömer Tayyip(d.2007) ve Ali Tahir(d.2013) adında 2 erkek çocukları var.

Bilal Erdoğan’ın eğitim durumu

Bilal Erdoğan, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden 1999 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra ABD’ye Üniversite okumaya giden Bilal Erdoğan, 2003’te Harvard Üniversitesinde Kamu Yönetimi mastırını yapmıştır.

Bilal Erdoğan’ın mesleği

Bilal Erdoğan, 2008’de ilk olarak kozmetik sektörüne adım attı. Kozmetik ürünlerini ithal ederek pazarlayan Maye Dış Ticaret Limited Şirketi’ne yüzde 25’lik payla ortak oldu.

Bilal Erdoğan, Burdur’da bedelli askerliğini yaparak terhis olduktan sonra; 22 Ağustos 2009 tarihinde Doruk Izgara Limited Şirketi‘ne ortak olarak fırıncılık, tabldot yemek ve turizm organizasyonu işine girdi. Bu şirkette Bilal Erdoğan, yüzde 40 payla büyük iki büyük ortaktan biri oldu.

Ayrıca Bilal Erdoğan, dekoratif amaçlı olarak kullanılan kokulu meyve sabunu işi yapılan Mis Hediyelik Eşya Sanayi Limited Şirketi adlı şirketin de ortağıdır.