• Rekabet Kurumu’ndan Operatörlere Soruşturma!

  Gündem Kategorisi için tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  111

  Rekabet Kurumu‘nun resmi adresinde yapılan duyuruya göre, Türkiye’nin üç büyük operatörüne soruşturma başlatıldı. Soruşturma Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone operatörlerini kapsıyor.

  Rekabet Kurumu’ndan soruşturma

  rekabet kurumu

  Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, operatörlerin kural dışı teklifler ile diğer operatörleri olumsuz etkilediğini belirtildi. Duyuru metni şu şekilde:

  “Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

  Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak:

  Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verildi.”

  rekabet kurumu

  Önümüzdeki günlerde davada yaşanan gelişmeleri göreceğiz.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  111

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar