Rekabet Kurumu'ndan Operatörlere Soruşturma! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 28 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Rekabet Kurumu’ndan Operatörlere Soruşturma!

Rekabet Kurumu‘nun resmi adresinde yapılan duyuruya göre, Türkiye’nin üç büyük operatörüne soruşturma başlatıldı. Soruşturma Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone operatörlerini kapsıyor.

Rekabet Kurumu’ndan soruşturma

rekabet kurumu

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, operatörlerin kural dışı teklifler ile diğer operatörleri olumsuz etkilediğini belirtildi. Duyuru metni şu şekilde:

“Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin toplu kısa mesaj ihalelerinde kısa mesaj sonlandırma ücretlerinin altında teklifler vererek rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 03.07.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak:

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş hakkında soruşturma açılmasına, 17-20/313-M sayı ile karar verildi.”

rekabet kurumu

Önümüzdeki günlerde davada yaşanan gelişmeleri göreceğiz.