• Repliklerini Ezbere Bildiğimiz Doktorlar Neden Türkiye’nin En İyi Dizilerinden Biri?

  Listeler Kategorisi için tarafından 29 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın

  O başlamadan yaz gelmez. Her Ramazan ayı boyunca ölümüne tekrarları yayınlanır. Bin kez tekrarları yayınlanmasına rağmen reytinglerde hep yükseklerdedir. Hatta tekrarlarına olan ilgiden dolayı 2010’da yeniden yayına başlamıştır. Fakat eski tadı vermediğinden -yasemin ergenesiz olmaz- 10 bölüm sonra ekranlara veda etmiştir. Peki bu diziyi taa 28 Aralık 2006’dan beridir ekranlardan düşürtmeyen, sürekli izlettiren sebep nedir?

  Doktorlar, bildiğiniz gibi Grey’s Anatomy’den uyarlama bir dizidir. Uyarlandığı dizi bir kere çok güzel. Senaryosu ve çoğu replikleri Grey’s Anatomy’den uyarlama olduğu için de çok kalitelidir.

  Türkiye’deki doktorların hayatı dizideki gibi olmasa da gerçekten Doktorlar’ı izledikten sonra bi tıp fakültesini düşünmüyor değilsiniz.

  Her bölüm farklı hastalar ve farklı hayatlar. Hepsi de gerçek hayattan bir kesit. Hatta zamanında İlhan Mansız bile hasta olarak hastaneye teşrif etmiştir.

  Ne zaman denk gelinirse oturulup izlenir ve insanın içini biraz cız ettirir. Doktorlar izleyince değişik bir his oluşur insanda, belki de vay eski günler hissidir bu.

  Sürekli tekrarı yayınlandığından nefret edenler var diziden tabi ama gerçekten bu diziyi sevenler her sene bıkmadan usanmadan izliyor.

  Hastane ortamını, o stresli ameliyatları iyi yansıtmıştır ekrana.

  Doktor Suat özellikle ameliyatlarda çok iyidir. Hele ki tüm uzmanlar birlikte ameliyata girince o sahne daha da güzelleşir. Asistanların ameliyatlara olan duygusal yaklaşımı -özellikle Doktor Kader- ve heyecanları hoştur. Görüntülerde öyle üstün körü geçilmemiştir. Ameliyatlar gerçekten o havaya sokar.

  Her bölümü ortalama 1 saattir. Bu nedenle gereksiz sahnelerle sıkmaz ve sürükleyiciliği de gayet yerindedir.

  Karakterler birbirinden farklıdır. Buna rağmen birbirleriyle olan ilişkileri de iyi analiz edilmiştir.

  Dizinin ilk bölümlerinde dominant olan karakterler gün geçtikçe yumuşar ve gıcıklıkları azalır. Bunda aşkı bulmaları ve arkadaşlık ilişkileri etkilidir, bkz: Doktor Suat ve Zenan. Ayrıca başta araları limoni olan Ela ve Zenan sonradan iyi bir arkadaş olacaklarını göreceklerdir.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar