Reza Zarrab, Çalışanlarına Özel Not Yollamış: "Dubai'de Oturum İzni Alacağım" — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 4 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı.

Reza Zarrab, Çalışanlarına Özel Not Yollamış: “Dubai’de Oturum İzni Alacağım”

New York’ta, ABD’nin İran yaptırımlarını delmek ve kara para aklamak gibi 7 ayrı suçla yargılanan sonra davanın sanık listesinden çıkarılan ve Hakan Atilla davasında savcılığın ‘tanık’ listesinde mahkemeye çıkarılan Reza Zarrab’la ilgili ilginç detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Reza Zarrab’ın Türkiye’deki mal varlığına el konulmuş, üç çalışanı da gözaltına alınmıştı. ABD’deki mahkemeye evrak yollamaya çalışmakla suçlanan Sinem Arslan, Regaip Akol ve Mustafa Hacısalihoğlu gözaltındaki isimler.

Reza Zarrab’ın tutuklu olduğu sırada kimi zaman kendi elyazısıyla kimi zaman da avukatlarının aldığı notlarla çalışanlarına mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Bu talimatlardan birinin Whatsapp uygulaması üzerinden Reza Zarrab’ın kendi elyazısıyla Sinem Arslan’a ABD’deki avukatları aracılığıyla yollandığı iddia edildi. Talimatta Zarrab’ın ABD’de savcı ile uzlaşmaya gitme olasılığı sonrası planlar yaptığı dikkat çekiyor. Talimatta, “Sinem, Burada mailden çok açık yazamadım. Dubai’deki avukat Abdurrahman Al Sharif ile görüşüp ileride Dubai’de yaşayabilmem için Dubai’de oturum alıp alamayacağımı. Avukata de ki, Amerika’da savcılarla işbirliği yapıp uzlaşmaya giderse, cezası bittikten sonra Dubai’ye yerleşebilir mi? Amerika’dan direkt Dubai’ye deport ettirse oturumumu halledebilir mi? Bütün bunları görüşmek için avukattan randevu iste gidip yüz yüze görüş.” deniliyor.

Kaynak: Hürriyet