• Robot Polisler Vardiya Değişimine Hazırlanıyor

  Teknoloji Kategorisi için tarafından 3 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  52

  Türlü zenginliklere sahip Dubai, dünyadaki şirketlerin en yeni teknolojileri denedikleri bir yer haline geldi. Daha önceden, Dubai‘de Temmuz ayı sonuna kadar uçan taksileri çalıştırma amacı açıklanmıştı. Bu yüzden robotik polisler, yakın bir zamanda şehir içerisinde kontrole başlayacak.

  Oyuncak gibi

  Dört tekerli, dört direksiyonlu şoförsüz araç şeklinde tasarlanan robotlar, tabiri caizse oyuncak bir araba büyüklüğünde. Boyutu sizi kandırmasın, yüksek teknoloji bir donanıma sahip. Yol boyunca ve engebeli alanlarda gidebiliyor ve karşısına çıkan her hangi bir insanın yüzünü güçlü bir kamera ile anında tarayabiliyor. Kaydedilen bu veriler, veri tabanında kayıtlı suçlular ile karşılaştırılarak, yakalanmalarında bir nevi kolaylık sağlamış olacak.

  Yüksek teknoloji kullandığından bahsetmiştik. Bu robot, yerde giderken aynı zamanda havalanabilme yeteneğine de sahip. Robot, daha iyi incelenmesi gereken bir durum için, daha iyi bir bakış açısı amacı ile havaya gönderilebilen dahili bir drone ile geliyor. Şüpheli durumları inceleyerek, merkeze bildirecek.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  52

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar