Robot Polisler Vardiya Değişimine Hazırlanıyor — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Teknoloji Kategorisi için tarafından 3 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Robot Polisler Vardiya Değişimine Hazırlanıyor

Türlü zenginliklere sahip Dubai, dünyadaki şirketlerin en yeni teknolojileri denedikleri bir yer haline geldi. Daha önceden, Dubai‘de Temmuz ayı sonuna kadar uçan taksileri çalıştırma amacı açıklanmıştı. Bu yüzden robotik polisler, yakın bir zamanda şehir içerisinde kontrole başlayacak.

Oyuncak gibi

Dört tekerli, dört direksiyonlu şoförsüz araç şeklinde tasarlanan robotlar, tabiri caizse oyuncak bir araba büyüklüğünde. Boyutu sizi kandırmasın, yüksek teknoloji bir donanıma sahip. Yol boyunca ve engebeli alanlarda gidebiliyor ve karşısına çıkan her hangi bir insanın yüzünü güçlü bir kamera ile anında tarayabiliyor. Kaydedilen bu veriler, veri tabanında kayıtlı suçlular ile karşılaştırılarak, yakalanmalarında bir nevi kolaylık sağlamış olacak.

Yüksek teknoloji kullandığından bahsetmiştik. Bu robot, yerde giderken aynı zamanda havalanabilme yeteneğine de sahip. Robot, daha iyi incelenmesi gereken bir durum için, daha iyi bir bakış açısı amacı ile havaya gönderilebilen dahili bir drone ile geliyor. Şüpheli durumları inceleyerek, merkeze bildirecek.

İlginizi Çekebilir