Sen Anlat Karadeniz Dizisi Rekor Reyting Oranına Ulaştı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dizi, Televizyon Kategorisi için tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde yayınlandı.

Sen Anlat Karadeniz Dizisi Rekor Reyting Oranına Ulaştı

ATV’de yayınlanmaya başlayan Sen Anlat Karadeniz dizisi büyük bir yankı uyandırmayı başardı. Çarşamba günleri yayınlanan dizi, o güne ambargo koyan Diriliş: Ertuğrul dizisini tabiri caizse reyting oranlarında sildi attı. Dizi, daha çok yeni olmasına rağmen rekor reyting oranına ulaşmayı başardı.

Sen Anlat Karadeniz dizisi TNS reyting ölçümlerinin başladığı 2012 yılından bu yana en yüksek reytingi alan dizi oldu.

Çarşamba günü TOTAL’de 20 rating oranına ulaşan dizi, SHARE oranında da %40’a dayandı. Yani dizinin yayınlandığı saatte televizyonu açık olan her 3 kişiden 1’i Sen Anlat Karadeniz’i izledi.

Dünya’da en çok tweeti atılan 6. dizi oldu.

WIT (World Information Tracking), tarafından dünya üzerindeki TV programlarıyla ilgili yapılan araştırmaya göre, ‘Sen Anlat Karadeniz’, 45 bin tweet ile dünyada altıncı sıraya yerleşti. Arjantinli pop star Lali Esposito’nun reality TV programı ‘Lali’, 185 bin tweet’le birinci oldu.

Dizide şiddet sahneleri çok konuşulmuştu.

Sen Anlat Karadeniz’deki şiddet sahneleri oldukça konuşulmuş, hem tepki çekmiş hem de “şiddeti hafifletmek mazur görmektir” diyen dizinin yapımcısı Osman Sınav’a destek verilmişti. Fakat bu şiddet sahnelerinin, ailesi ile birlikte salonda oturan çocukları etkileyebileceğini de dile getiren insanlar oldu.

İlginizi Çekebilir