• Sonuyla Dumura Uğratan Filmler

  Listeler, Sinema Kategorisi için tarafından 31 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  411

  11-  Donnie Darko ( Karanlık Yolculuk )

  Bu filmi izledikten sonra etkisinden kolayca kurtulamayacaksınız. Senaryosu ve akıl almaz kurgusu defalarca izlemenize neden olabilir. Film çevresiyle uyum sorunu yaşayan bir gencin hikayesini anlatıyor.

  IMDB Puanı 8.5

  10-  The Truman Show ( Truman Show )

  İzlerken size oldukça keyif verecek. Neler olup bittiğini anlayamayacağınız garip bir film. Film hakkında daha fazla bilgi spoiler olacaktır emin olun en iyisi izleyip görmek.

  IMDB Puanı 8.1

  9- Now You See Me 1 ( Sihirbazlar Çetesi )

  Mahşerin 4 Atlısı, isimli sihirbazlık grubunun dikkat çeken gösterilerle iş adamlarının parasını Robin Hood misali zenginden alıp fakire vermeleriyle polisler peşlerine düşer ve polisler ile sihirbazlar arasında büyük bir mücadele başlar.

  IMDB Puanı 7.3

  8-  The Sixth Sense ( Altıncı His )

  Normal üstü güçlere sahip bir çocuk olanları ise sadece psikologuna anlatabilmekte, psikologun çalışmaları ilerledikçe ikisi de bir takım korkunç, açıklaması güç olaylar yaşayacaklar.

  IMDB Puanı 8.1

  7-  Memento ( Akıl Defteri )

  Özellikle kurgusuyla beyninize takla açtıracak olaylar hızlıca gelişip ilerliyor ancak sonuyla iyice devreleri yaktıracak bir yapım.

  IMDB Puanı 8.6

  6- Arrival ( Geliş )

  Uzaylılar dünyaya gelseydi ne olurdu konseptine boyut atlatan, uzaylıların sadece işgal etmek, dünyayı yok etmek dışında da dünyaya gelebileceğini anlatan onlarla iletişim kurmanın sanıldığı kadar kolay olmayacağını ve onların küçük yeşil canavarlardan farklı varlıklar olabileceğini gösteren bir yapımdır.

  IMDB Puanı 7.9

  5-  The Departed ( Köstebek )

  Polislerin içinde bir suçlu, suçluların içinde bir polis buyurun siz düşünün şaşırtıcı ne kadar olay olacağını.

  IMDB Puanı 8.5

  4-  Seven ( Yedi )

  Bir seri katilin Hristiyanlık‘ ın 7 ölümcül günahını işlediği cinayetleri sorgulamaya başlayan dedektifin bu seri katliamda yaptığı araştırmaları ve esrarengiz olayları anlatan bir film. Film hem sizleri ürkütecek hem gerilim katacak ayrıca sürprizli sonuyla sizi şaşırtacağına eminiz.

  IMDB Puanı 8.6

  3- Fight Club ( Dövüş Kulübü )

  İşinde ve uyuma konusunda problemler yaşayan ana kahramanımız, şans eseri katıldığı yaşlı ve hastaların terapi seanslarının kendisine iyi geldiğini görerek katılma kararı alır ama çok geçmeden aynı terapi seanslarına kendisi gibi katılan Marla adlı bir kadın ve bir yolculuk sırasında tanıştığı bir adam sayesinde hayatı tamamen değişir. Bambaşka olaylar yaşamaya başlarken hayatın ne kadar monoton olduğunu fark eder ve istediği gibi yaşamak için gerekirse kavgadan bile çekinmeyecek biri haline gelir. Kısaca sistemin bizi yönetmesi ve rutinleri çok iyi eleştiren bu filmi hala izlemediyseniz. Bu liste ile bile vakit kaybetmeden gidip izleyin. Şu Brad Pitt’ ede bir Oscar verin.

  IMDB Puanı 8.9

  2-  Shutter Island ( Zindan Adası )

  İleri seviyede psikolojik problemi olan ve suç işlemiş insanların tedavi edilirken hapis yattığı bir adada geçen filmde suçlulardan birinin hapisten kaçmasıyla adaya hastayı bulması için getirilen dedektifin adada başına gelenleri anlatıyor.

  IMDB Puanı 8.1

  1- Inception ( Başlangıç )

  Rüyalar kontrolümüzde olsaydı istediğimiz gibi dalıp, istediğimiz gibi çıkabilseydik ve rüyayı istediğimiz mekanlarda geçirebilseydik, hatta başkasının rüyasına arkadaşlarımızı toplayıp girseydik neler olurdu ? Gibi sorulara cevap arayan bu filmde rüya içinde rüyaya girip zihnin derin katmanlarında o insanın düşüncelerini değiştirmek ve en gizli sırlarını açığa çıkarmak gibi derin konularda işleniyor.

  Bu şaheser bilimkurgu ve aksiyon filmlerinin en iyi harmanlarından biri olmayı başarmış.

  IMDB Puanı 8.8

   

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  411

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar