Sosyal Medyada Cinsel İstismara İdam İstedi, Kendisi İstismarcı Çıktı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Türkiye Kategorisi için tarafından 1 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.

Sosyal Medyada Cinsel İstismara İdam İstedi, Kendisi İstismarcı Çıktı

Antalya’nın Serik ilçesindeki Kadriye Mahallesi’nde yaşayan esnaf Etem Ö., Aralık 2016’da o tarihlerde 14 yaşında olan S.Ö.’yü babasının evinden kaçırarak kendi evinde cinsel istismarda bulundu.

İğrençlikler bununla bitmedi!

Ethem Ö., çocukla evlenmek isterken aslında evli olduğu ortaya çıktı. Aile şikayetçi oldu. Mahkemedeki ifadeler yüz buruşturdu.

Ethem Ö., mağduru evlenmek amacıyla kaçırdığını savunarak, “S.Ö. bana 19 yaşında olduğunu söyledi. Yaşının küçük olduğunu bilmiyordum. Nişanlandık. Devletin şefkatli yüzünü göstermesini bekliyorum” dedi.

S.Ö. ise “Ben onu çok sevdim. Beni kaçırmasını söyledim. Yaşımın 19 olduğunu söyledim. Benim rızamla oldu” diye konuştu.

Duruşmada S.Ö.’nün annesi K.Ö. mahkeme başkanının, “Sanık evinize kaç kere geldi? sorusuna bir süre düşünerek, “Dört-beş defa geldi” diye yanıt verdi.

Mahkeme başkanı “Hiç S.Ö. hakkında konuştunuz mu, okulunu sordu mu?” sorusuna ise anne K.Ö., uzun süren sessizliğin ve başkanın uyarısının ardından “Hiç konuşmadık. Şikayetçi değilim” dedi.

Son sözü sorulan sanık Etem Öztürk, “S.Ö. okula gitmiyordu, çilek bahçesinde çalışıyordu. Dışarıda makyaj yapıyordu. Bir hataya düştüm. Mağdurun yaşını ailesi bana söyleyince öğrendim. Kendisiyle nişanlandık, yaşı dolunca evleneceğiz” dedi.

Aranın ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, Öztürk’e itiraz hakkı açık olmak üzere ‘çocuğa nitelikli cinsel istismarda bulunmak’ suçundan 13 yıl dört ay, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan ise iki yıl altı ay olmak üzere toplam 15 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

Sosyal ağ hesabından ‘cinsel istismara hayır’ kampanyasını paylaşan Ethem Ö.’nün aynı suçtan bir dosyası olduğu daha ortaya çıktı.

Kaynak: 1