Suriye'deki Terör Grupları: "Türkiye Saldırırsa Sonuna Kadar Direniriz" — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya, Türkiye Kategorisi için tarafından 10 Ocak 2018 tarihinde yayınlandı.

Suriye’deki Terör Grupları: “Türkiye Saldırırsa Sonuna Kadar Direniriz”

İngiltere çıkışlı Times Gazetesi, YPG’nin ana gövdesini oluşturduğu Suriye Demokratik Güçler’nin (SDG) komutan yardımcısı Abdül Kadir Effedili ile bir münazara gerçekleştirdi.

Gazeteye konuşan Abdül Kadir Effedili, Suriye’de “elde ettikleri toprakları sonuna kadar savunacaklarını” belirtti.

Abdül Kadir Effedili, “Koalisyonla yan yana savaşarak özgürleştirdiğimiz şehirlerimizi tehdit edebilecek tüm güçlere karşı ordumuzu yeniden kuruyoruz” dedi.

Effedili gazeteye açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Türkler, İranlılar ve rejim elde ettiğimiz her şeyi bizden almaktan mutlu olacaklardır. Yeni bir savaş yaratmaya değil durumu dengelemeye çalışıyoruz ama her şeye de hazırlıklı olmalıyız”

“Erdoğan’ın karadan bir saldırı başlatması aptallık olur.”

Haberde Suriyeli Kürt özerk yönetiminde önemli bir figür olarak tanıtılan Aldar Halil’in de açıklamalarını yer verildi.

Halil, Suriyeli Kürtlerin Şam’dan daha çok Türkiye’yi tehdit olarak gördüğünü söyleyerek, “Erdoğan’ın karadan bir saldırı başlatması aptallık olur. Ama olursa biz de sonuna kadar direniriz” dedi.

Haberde, SDG güçlerinin ülkenin yüzde 25’lik bir bölümünü elinde tuttuğu ve 50 bin civarında militanı bulunduğu da belirtildi.

Kaynak: 1