TBMM'de Milletvekilleri Arasında Kavga Çıktı: 3 Vekil Yaralandı — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 8 Mart 2018 tarihinde yayınlandı.

TBMM’de Milletvekilleri Arasında Kavga Çıktı: 3 Vekil Yaralandı

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri devam ederken, konu ile alakalı olmayarak başlayan tartışma didişmeye, didişme de kavgaya dönüştü.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, görüşmeler sırasında “Afrin’i Afrinlilere vereceğiz, söylemiyle Türkiye’deki mültecilerin oraya taşınması hedefi Kürt yoğunluklu bir bölgenin demografisini değiştirme niyetidir; bunun adı da tarihte etnik temizliktir” sözleri üzerine, AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Toğrul’un üzerine yürüdü ve “Asker ülkesi için savaşıyor, sivil öldürülüyorsa onu sizin PKK’lılarınız yapıyor, bu kürsüden böyle bir şey söyleyemezsiniz, bu sözlerinizden ötürü sizi kınıyorum” dedi.

Toğrul ile Şahin arasındaki sözlü tartışma, AK Partili ve HDP’li vekillerin de katılımıyla kavgaya dönüştü. HDP sıraları önünde yumruklaşmalar yaşanırken, HDP’li Müslüm Doğan ve Toğrul aldıkları darbeler nedeniyle yaralandı. Vekiller Meclis’teki ilk yardım merkezine giderek tedavi oldu.

Kolu kırılan Toğrul’a 45 günlük iş göremez raporu verildi.