Telefonla Uğraşan Yayalara Para Cezası! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 7 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı.

Telefonla Uğraşan Yayalara Para Cezası!

Akıllı telefonlar her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da, sağladığı kolaylıklar ile birlikte zorluklar da getiriyor. Durum böyle olunca yeni önlemler ortaya çıkıyor. En yeni önlemlerden örnek verirsek, Honululu‘da kabul edilen “Yürürken telefonla uğraşma cezası” yasası oldu.

Yürürken telefonla uğraşma dolayısıyla ceza kesilecek!

ABD‘nin Hawaii adalarının başkenti olan Honululu’da kısa süre önce kabul edilen yasaya göre, yolda yürürken telefonla uğraşan yayalara 75 dolar ile 99 dolar arasında para cezası kesilecek.

yürürken telefonla uğraşma

Yasayı kabul eden Belediye Başkanı Kirk Caldwell, yapmış olduğu bir açıklamada; “Para cezaları düşük, biliyoruz ancak zaten bu düzenlemenin amacı farkındalık yaratmak ve toplumu bu alışkanlıktan uzak tutmak.” ifadelerini kullandı.

Çoğunlukla desteği lise öğrencilerinden alan düzenlemede, yürürken telefonla uğraşan yayalar trafik kurallarını da ihlal ederse, para cezası katlanarak artacak.