TFF Soma'daki Futbol Okulunu Terk Etti — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Spor, Yaşam Kategorisi için tarafından 19 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

TFF Soma’daki Futbol Okulunu Terk Etti

TFF, 2014 yılında Soma’da meydana gelen korkunç kazada 301 kişinin hayatını kaybetmesinden sonra Türkiye Futbol Federasyonu, babalarını kaybeden çocuklar için sporla rehabilite etmek, bölgede futbolu ilerletmek amaçlı 6 milyon 200 bin TL‘lik bir bütçe ile inşa ettirdiği TFF Soma Milli Takımlar Eğitim ve Futbol Okulu, daha açılışı bile yapılmadan çürümeye terk edildi.

TFF’nin açıklamasında tesisi, antrenör ve personel sıkıntısı sebebiyle açmadığını belirtirken, tesiste sürekli hizmet verecek 8-10 antrenör ve personele ihtiyaç duyulduğu, fakat TFF’nin asla böyle bir kadro oluşturmadığı öğrenildi.

tff

TFF okulu yaptırdı ama ilgilenmiyor

Olaydan 3. yıldönümünde yapacağı açıklama başka bir tarihe ertelendi. Erteleme tarihinden sonra geçen 14 ayda inşaatı biten tesiste hiç bir gelişme yaşanmadı. 6 milyon 200 bin TL tutan kompleks, daha kullanılmadan mantar kapladı ve çim sahalardan biri baştan aşağıya yenilendi. Tesis, şu anda ne Soma’daki futbol takımları, ne de Somalı çocuklar için kullanılabilir değil. Tesiste güvenlik görevlileri haricinde kimse bulunmuyor.