Olası Savaş Yolda Mı? / Trump: Kuzey Kore'ye Sabrımız Sona Erdi — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Dünya Kategorisi için tarafından 1 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Olası Savaş Yolda Mı? / Trump: Kuzey Kore’ye Sabrımız Sona Erdi

Donald Trump, ilk kez Beyaz Saray’da ağırladığı Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile Oval Ofis’teki görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

ABD ve Güney Kore arasındaki bağların köklü ve sarsılmaz olduğunu vurgulayan Trump, Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki gerilimde her zaman Güney Kore ile yan yana olacaklarını belirtti.

Trump, “Kuzey Kore rejimine karşı stratejik sabır dönemi başarısız oldu. Dürüstçe söylemek gerekirse bu sabır sona erdi. Kuzey Kore olarak bilinen kötülüğe karşı müttefiklerimizi ve kendi vatandaşlarımızı korumak için diplomatik, güvenlik ve ekonomik tedbirler noktasında Güney Kore ve Japonya ile yakın çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Karşılık Gerekiyor’

Trump, “Kuzey Kore’nin vahşi ve pervasız rejiminin tehdidiyle beraber yüzleşiyoruz. Bu rejimin nükleer ve balistik füze programları kararlı bir karşılık gerektiriyor.” değerlendirmesinde bulundu.