Türk Yapımı Oyun Zula, Steam'den Kaldırıldı! — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Oyun Kategorisi için tarafından 12 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Türk Yapımı Oyun Zula, Steam’den Kaldırıldı!

Zula‘nın geliştiricileri tarafından başlatılan bir destek kampanyasıyla Steam‘dan kaldırılması konuşulan oyun, bugün Steam’den kaldırıldı.

Olayın başında Zula, Hep Destek Tam Destek adında bir kampanya başlattı ve pozitif yorumlar atan kullanıcılar için oyun içi özel hediyeler dağıtıyordu. Atılan bu adım ile gündeme gelerek, Reddit‘te de olay olmuştu.

Valve‘ın en başından beri karşı olduğu, geliştiriciler ile yapılan sözleşme dolayısıyla da, Steam’deki hiç bir kullanıcıyı etkileyemezler. Geliştiriciler, bu kampanyayı başlatarak, en başında sözleşmeyi ihlal etmiş oluyor. Sonuç olarak da Türk yapımı oyun, Steam’den kaldırıldı.

zula

Zula, konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Güncel yeni açıklama (Temmuz 2017) :

Gelen uyarılar nedeniyle 22 Kasım 2016 tarihli olan Steam yorum destek etkinliğimiz kısa bir süre içerisinde müdahale edilip 2016 Aralık ayında iptal edilmiştir.

Bu kadar eski ve iptal edilmiş bir etkinliğin Zula ile ilgili gönderdiğimiz onlarca basın bülteninin hiçbirini yayınlamadığı halde bu konuyu sistemli ve organize bir şekilde oyunu kapattırmak isteği ve amacını da yazılarında belirterek haber yapmalarını son derece art niyetli buluyoruz.

Özellikle gelişmekte olan oyun sektörüne sahip ülkemiz gibi bölgelerde medya mecralarının, geliştiricilerin hataları ve eksiklerini zamanında ve yapıcı bir şekilde paylaşmalarını ve en azından aynı efor ve gayretle aynı geliştiricinin başarı ve pozitif haberlerini de paylaşmalarını, duyurmalarını temenni ediyoruz. Bu şekilde lokal geliştiricilerin de uluslararası devlere karşı sahip oldukları dezavantajlara rağmen var olmaları ve başarılı olmaları yolunda en azından zarar vermemiş olunacaktır.”