• Türkiye’de Kesinlikle Görülmesi Gereken 10 Yer

  Kültür, Listeler Kategorisi için tarafından 4 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3

  Türkiye’de mutlaka gezilip görülmesi gereken, gidemeseniz de bilmeniz gereken, işte Türkiye’de gezilecek 10 yer:

  1- Nemrut Dağı

  Kommagene Krallığının antik kentininin sahipliğini yapan milli park içerisinde, aslan ve kartal heykellerinin arasında 7 metreye kadar ulaşan dev heykeller bulunuyor. Bölge, tarihe merakı olanlar için muazzam bir yer. Kesinlikle uğramanız lazım.

  2- Eshâb-ı Kehf

  Birçok Kur’an meal ve tefsirinde Ashab-ı Kehf mağarasının Tarsus’ta olduğu söyleniyor. Mağara, Tarsus’a 14 km uzaklıktaki Dedeler Köyünde bulunuyor. Mağara, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

  3- Pamukkale Travertenleri

  Ege’nin beyaz incisi. Denizli’de bulunan ve Antik Havuz, Antik Tiyatro ve Arkeoloji Müzesi’nin de yer alığı mekanı, hem doğa harikası, hem de tarihi mekan olarak gezebilirsiniz.

  4- Manavgat Şelalesi

  Şehirdeki ses kirliliğinden uzaklaşıp güzel bir ses ile baş başa kalmak isteyenler için ideal bir yer. Üstelik şelale etrafında piknik yapılabilecek alanlar da var. Hatta lokantalar bile var. Kesinlikle uğrayın diyebileceğimiz bir yer.

  5- Alaçatı

  Kumsalı, limanları ve sert rüzgarlarıyla İzmir’in gözdesi Alaçatı, masmavi denizle muazzam. Tarihi evleri, plajları, sanat galerileriyle ve gece hayatıyla Alaçatı’nın her günü dolu dolu yaşanıyor.

  6- Uludağ

  Keyifli bir kış tatili yapmak için uygun bir yer.

  7- Kız Kulesi

  İstanbul’un simgelerindendir. Mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir. Her gün yüzlerce yerli, yabancı turiste kapılarını açıyor. Eşsiz bir manzarası vardır.

  8- Kapalıçarşı

  Dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşı İstanbul’dadır. Dev bir labirent gibi üç binden fazla dükkan barındırmaktadır.

  9- Anadolu Hisarı

  Eski bir yapı olan Anadolu Hisarı, Rumeli Hisarı ile karşı karşıya. Etrafındaki kafelerde karnınızı doyurabilir ve üstüne güzel bir keyif kahvesi içebilirsiniz.

  10- Rumeli Hisarı

  Boğazın en güzel yerine yapılmış ve bir o kadar da güzel manzarasıyla, İstanbul’un görülmeye değer yerlerindendir. Anadolu Hisarı’nın tam karşısında yer alıyor.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  3

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar