Türkiye'de Kesinlikle Görülmesi Gereken 10 Yer — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

İçerik, Kültür Kategorisi için tarafından 4 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Türkiye’de Kesinlikle Görülmesi Gereken 10 Yer

Türkiye’de mutlaka gezilip görülmesi gereken, gidemeseniz de bilmeniz gereken, işte Türkiye’de gezilecek 10 yer:

1- Nemrut Dağı

Kommagene Krallığının antik kentininin sahipliğini yapan milli park içerisinde, aslan ve kartal heykellerinin arasında 7 metreye kadar ulaşan dev heykeller bulunuyor. Bölge, tarihe merakı olanlar için muazzam bir yer. Kesinlikle uğramanız lazım.

2- Eshâb-ı Kehf

Birçok Kur’an meal ve tefsirinde Ashab-ı Kehf mağarasının Tarsus’ta olduğu söyleniyor. Mağara, Tarsus’a 14 km uzaklıktaki Dedeler Köyünde bulunuyor. Mağara, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

3- Pamukkale Travertenleri

Ege’nin beyaz incisi. Denizli’de bulunan ve Antik Havuz, Antik Tiyatro ve Arkeoloji Müzesi’nin de yer alığı mekanı, hem doğa harikası, hem de tarihi mekan olarak gezebilirsiniz.

4- Manavgat Şelalesi

Şehirdeki ses kirliliğinden uzaklaşıp güzel bir ses ile baş başa kalmak isteyenler için ideal bir yer. Üstelik şelale etrafında piknik yapılabilecek alanlar da var. Hatta lokantalar bile var. Kesinlikle uğrayın diyebileceğimiz bir yer.

5- Alaçatı

Kumsalı, limanları ve sert rüzgarlarıyla İzmir’in gözdesi Alaçatı, masmavi denizle muazzam. Tarihi evleri, plajları, sanat galerileriyle ve gece hayatıyla Alaçatı’nın her günü dolu dolu yaşanıyor.

6- Uludağ

Keyifli bir kış tatili yapmak için uygun bir yer.

7- Kız Kulesi

İstanbul’un simgelerindendir. Mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir. Her gün yüzlerce yerli, yabancı turiste kapılarını açıyor. Eşsiz bir manzarası vardır.

8- Kapalıçarşı

Dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşı İstanbul’dadır. Dev bir labirent gibi üç binden fazla dükkan barındırmaktadır.

9- Anadolu Hisarı

Eski bir yapı olan Anadolu Hisarı, Rumeli Hisarı ile karşı karşıya. Etrafındaki kafelerde karnınızı doyurabilir ve üstüne güzel bir keyif kahvesi içebilirsiniz.

10- Rumeli Hisarı

Boğazın en güzel yerine yapılmış ve bir o kadar da güzel manzarasıyla, İstanbul’un görülmeye değer yerlerindendir. Anadolu Hisarı’nın tam karşısında yer alıyor.