• Türkiye’den Yayınlanan Harita Pentagon’u Rahatsız Etti

  Dünya Kategorisi için tarafından 20 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  101

  ABD’nin Suriye sınırları içerisinde müttefik olarak tanımladığı terör örgütü PKK/PYD kontrolünde olan bölgelerde kurduğu 2 hava üssü ve 8 askeri noktanın yerlerini gösteren haritayı Anadolu Ajansı‘nın yayınlaması, ABD Savunma Bakanlığı‘nın keyfini kaçırdı.

  ABD kuruluşlu olan Daily Beast web sitesi, Merkez Kuvvet Komutanlığı sözcüsünün Anadolu Ajansı için, bu grafiği paylaşmamasını istediklerini söyledi.

  Pentagon rahatsız oldu

  pentagon rahatsız oldu

  ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Sözcüsü Albay Joe Scrocca; “Özellikle asker sayıları ve yerleri konusunda bilgi vermek, bizim ve müttefiklerimizin hayatını tehlikeye düşürecek şekilde düşmana hassas taktikler için imkan sunabilir. Bu tür bilgileri yayınlamak profesyonellik anlamına da sorumsuzluk olur, dolayısıyla bu bilgilerin detaylı bir şekilde yayınlanmamasını rica ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Yapılan haberde, ABD Merkez Kuvvet Komutanlığı’nın bu isteği aktarılırken, haritanın detaylı bir şekilde İngilizce ve Türkçe olarak önceden hazırlanıp yayınlanmış olduğuna dikkat çekildi. Yayınlanan haritaya internet üzerinden ve sosyal medya kullanarak erişilebildiği bilgisi, ABD medyasında yapılan haberlerde bulunuyor.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  101

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar