Ünlü Futbolcu Hakkında Suç Duyurusu — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Spor Kategorisi için tarafından 31 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı.

Ünlü Futbolcu Hakkında Suç Duyurusu

Çorum Belediyesporlu futbolcu Yakup Kayış, Ziraat Türkiye Kupası maçında ırkçı söylemlere maruz kaldığını iddia eden Trabzonsporlu futbolcu Rodallega hakkında suç duyurusunda bulundu.

Trabzonsporlu futbolcu Rodallega hakkında suç duyurusu


Ziraat Türkiye Kupası 4. turda Çorum Belediyespor ve Trabzonspor arasında geçen karşılaşmada ırkçı söylemlere maruz kaldığını iddia eden Kolombiyalı futbolcu Hugo Rodallega hakkında suç duyurusunda bulunan TFF 3. Lig takımlarından Çorum Belediyesporlu futbolcu Yakup Kayış “İngilizce bilmiyorum ama İngilizce argo kelimeleri biliyorum. Kesinlikle Rodallega’nın iddia ettiği gibi bir durum söz konusu değil. Bu sadece bana değil, Türk milletine atılmış bir suç, iftira. Eğer bugün kendimizi savunmaz, hakkımızı aramazsak, yarın bu tür durumlara meydan verecek olayların önünü açmış oluruz. Bunun önünü açmamak adına hukuki yollardan mücadelemiz sürecek.” ifadelerini kullandı.

Çorum Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı Ömer Balaban, Yakup Kayış ve avukatı Kasım Aksoy ile Çorum Belediyesi konferans salonunda düzenlediği basın toplantısında, 25 Ekim’de Trabzonspor ile yaptıkları maçta rakip takımdan Rodallega’nın, futbolcularına kafa atarak kırmızı kart görmesinin ardından sosyal medya hesabından kendisine ırkçılık yapıldığını öne sürdüğünü hatırlattı.

Hukuki Süreci başlattıklarını ifade eden Balaban “Sezon başında kadromuzu oluştururken futbolcuların sadece performanslarına bakmadık, ahlaki değerleri de göz önünde bulundurduk. Kadromuzdaki tüm futbolcular Çorum Belediyespor’un ahlaki değerlerine sahipler. Hiçbir futbolcumuzun böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyor, futbolcumuz Yakup ile ilgili suçlamayı da kabul etmiyoruz. Hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.” diye konuştu.