Uzay Madenciliğinin İlk Adımları Atılıyor: Moon Express 2019 Yılında Ay’a Gidiyor — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Uzay Kategorisi için tarafından 19 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı.

Uzay Madenciliğinin İlk Adımları Atılıyor: Moon Express 2019 Yılında Ay’a Gidiyor

Endüstri 4.0 devrimi, emin adımlarla devam ediyor. Bu devrimin alt kollarından olan uzay madenciliği özellikle 2030 yılından sonra büyük ivmeleneceğinin haberlerini veriyor.

Uzay madenciliği üzerinde çalışmalarda bulunan Moon Express adlı şirket Ay’a gidecek ilk özel şirket olma yolunda ciddi adımlar atıyor. Moon Express, aydaki kayaçları kilogram olarak yaklaşık üç yıl içinde Dünya’ya getirmeye çalışacaklarını açıkladı. Bu uğurda, roket ve uzay aracı testine devam eden şirketin deneme testleri başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Şirket; MX-1E adında, küçük parçaların bir araya getirilerek oluşturulacağı düşük maliyetli bir uzay aracı geliştiriyor. Uzay aracı, Ay’da bulunan Helyum 3 gibi çok değerli maden ve minaralleri keşfetmek için yola çıkacak.

Şirketin kurucularından biri olan Naveen Jain ise konu hakkında Ay’da ki maden ve minerallerin değerinin 16 Katrilyon dolar olduğunu vurguluyor.