• Yalova’da Türkiye-Güney Kore Ortak Yapımı Tuvalet Hizmete Girdi

  Değişik, Türkiye Kategorisi için tarafından 21 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı.
  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  1

  Yalova’da Dünya Tuvalet Birliği (WTA) kredisiyle yapılan Türk-Kore ortak yapımı tuvalet hizmete girdi. 193 bin lira harcandığı belirtilen tuvaletin açılışına katılan Güney Kore İstanbul Başkonsolu Keewon Hong da katıldı. Toplam 41 metrekare olan olan tuvaletin içinde bay-bayan ve engelli olmak üzere üç kabin ve ayrıca bebek bakım odası bulunuyor.

  “Temizlik imandan gelir”

  Törende konuşan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman konu ile alakalı şöyle dedi:

  “Kardeş şehir ilişkilerini çok önemsedim. Geçtiğimiz yıl bizi ziyaret eden Suwon Belediye Başkanı’na -Yalova’daki-Suwon Parkı’nı gezdirirken, ‘Buraya bir tuvalet yapalım’ teklifi geldi. Biz de bu konuda yapılan teklifi geri çevirmenin doğru olmayacağını düşünerek kabul ettik. Çünkü Suwon kenti WTA üyesi olan bir belediye. Lokasyon olarak bize o parkı teklif etmişti. O bölgede bir tuvalet olduğu için, bu sahil bandını kendilerine önerdik. Çünkü burası en önemli noktalardan birisi. Bu umumi tuvaleti sevgili vatandaşlarımız gerektiği gibi eve verilmiş bir hediye gibi kullanırlar. Sonuçta Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve bizde ‘Temizlik imandan gelir’ diye bir sözümüz var. Bu sözü aklımıza getirerek bu tuvaleti kullanırız.”

  WTA Genel Sekreteri Young Checl Kim de “Bugün burada Suwon, Yalova ve WTA işbirliği ile yapılan umumi tuvaletin açılışında sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum. Biz birçok ülkede bu kültürü yaymak için elimizden geldiği kadarıyla çalışıyoruz. 16 ülkede bu tür çalışmamız oldu. Burada yapılan bu tuvaletin Yalova’yı ziyaret eden misafirlere, turistlere hayırlı olmasını ve Yalova’nın tanıtımına vesile olmasını diliyorum diye konuştu.

  Hisle
  Helal Aşk Haha Şaşkın Üzgün Kızgın
  1

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER

  Facebook Yorumları

  Site İçi Yorumlar