Yüksek Askeri Şura Sonrası: Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları Değişti — NelerOlduNeler

NelerOlduNeler.com Daha İyi Habercilik Adına Tasarımını ve Yayıncılık Politikasını Değiştiriyor. Türkiye'de Daha Önce Denenmemiş Şeyleri Denemek İstiyoruz. Yakında Tekrar Görüşmek Ümidiyle.

Gündem Kategorisi için tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı.

Yüksek Askeri Şura Sonrası: Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanları Değişti

Kritik kararların alınacağı Yüksek Askeri Şura toplantısı saat 15:00 civarında sona erdi. Toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. YAŞ’ta Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanları değişti.

Başbakan Yıldırım başkanlığındaki toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ ve Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal katıldı.

YAŞ kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının ardından kamuoyuyla paylaşılacak.

Fakat gelen bilgilere göre üç kuvvet komutanı değişti.

İşte yeni kuvvet komutanları;

Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler,

Deniz Kuvvet Komutanı Adnan Özbal,

Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz.

2019 yılında, Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar’ın görev süresi doluyor. Eğer teamüller yerine getirilirse yeni Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler olacak.

 

İlginizi Çekebilir